Dodejte svým imunitním buňkám sílu

Základním stavebním kamenem našeho zdraví je správně fungující imunitní systém. My sami máme možnost jej aktivním a odpovědným přístupem ovlivnit. Péče o naši obranyschopnost se vyplácí, neboť se snižuje nejen riziko infekčních onemocnění, ale také vzniku či návratu rakoviny. Navíc, funkční imunita udržuje kvalitu našeho života na vysoké úrovni. Jak ji tedy podpořit?

Buďte aktivní

Mnoho lidí si pod aktivitou představí sportovní výkony. Pohyb je součást odpovědného přístupu ke svému zdraví, ale není jediným faktorem, který naši kondici ovlivňuje. Velmi populární cestou je v současné době duchovní rozvoj. Jeho velkou výhodou je, že si můžeme uvědomit své priority, tužby a cíle a navíc se je naučíme s okolím „dospělým způsobem“ komunikovat. Tím, že jsme v souladu se svým životem, dojde i ke snížení vlivu stresu. Právě ten naše zdraví a imunitu dlouhodobě oslabuje.

Výrazný vliv má samozřejmě strava. Buďte tedy aktivní ve výběru toho, co a kdy jíte. Ne všechny potraviny jsou pro naše těla (dostatečně) vyživující. Některé naši imunitu dokonce oslabují. Navzdory kvalitní stravě nám i přesto mohou chybět podstatné látky udržující naše tělo v dobrém stavu.

Cesta k podpoře imunity

Protože ne všechny faktory ovlivňující naše zdraví máme ve svých rukách, je vhodné své tělo a imunitu podpořit i kvalitními doplňky stravy. Mezi látky, které vykazují vysokou imunostimulační aktivitu patří beta glukany. Spolu s podporou imunity vykazují i protizánětlivou a protinádorovou činnost. Jejich přirozeným zdrojem jsou kvasnice, obilí, houby (Shiitake, Reishi, Maitake) a mořské řasy. Beta glukany stimulují všechny základní typy buněk účastnících se obranných reakcí těla. Ty jsou pak schopny pohlcovat a likvidovat nepřátelské mikroorganismy a také vlastní degenerované a poškozené buňky. Ty totiž mohou vést až k nádorovému bujení.

Beta glukan na vzestupu

O velkém potenciálu svědčí i fakt, že ve světě probíhá řada výzkumů zaměřených právě na účinky beta glukanů. Mezi hlavní proudy patří snižování hladiny cholesterolu, regenerace tkání po léčbě antibiotiky, působení u alergických onemocnění, prevence autoimunitních onemocnění, zvyšování svalového výkonu, antioxidační účinky (např. snižování dopadů diagnostického ozařování).

Základem je kvalita

Na trhu je v současnosti mnoho přípravků. Ty kvalitní však poznáte podle vysokého obsahu čistého beta glukanu (minimálně 85 %). Jejich účinnost je tedy při nižší dávce vyšší. Tento požadavek splňuje i přípravek od společnosti Starlife – Beta Glucan Star, který pomáhá zlepšovat stav imunitního systému (a odolnost proti infekčním chorobám jako chřipka, kašel, potíže s dýchacími cestami či rýma) a má podíl i na urychlení rekonvalescence.

Facebook

Nejnovější články

V posledních desetiletích věda učinila pokroky ve výzkumu a léčbě rakoviny, zvláště v oblasti biologické léčby, která má své specifické výhody i omezení.

Proč je biologická léčba žádaná

V posledních desetiletích věda učinila pokroky ve výzkumu a léčbě rakoviny, zvláště v oblasti biologické léčby, která má své specifické výhody i omezení.

biologicky aktivní fosfolipidy a imunita

Biologicky aktivní fosfolipidy: účinná prevence nemoci covid-19 i jiných infekcí

pro koho je vhodná imunoonkologická léčba

Imunologická léčba – jak funguje a pro koho je vhodná