13. únor 2019

Imunitní vzpruha z různých koutů světa

Funkční imunitní systém je u člověka důležitý na všech místech naší planety. Každá ze zemí si našla svůj způsob, jak jej podpořit. Ať už z preventivních důvodů a nebo jako zbraň proti probíhající nemoci. V současném světě máme možnost využít nejen lokálních zdrojů, ale sáhnout i po dalších variantách. Znáte tyto?

Vilcacora – indiánská moudrost

Vilcacora neboli Kočičí dráp je bylina (resp. až 30 metrů dlouhá liána), kterou tradičně využívali indiáni v oblasti Amazonie. Právě pro své trny, které připomínají drápy kočky získala svou specifickou přezdívku. Díky svým účinným látkám dokáže aktivovat i silně oslabený organismus a podpořit imunitní systém. Tradičně je používána zejména při zánětlivých onemocněních, problémech s trávením, při hojení ran, podpoře kloubů a také jako detoxikační prostředek. Svým silně imunostimulačním účinkem pomáhá též snížit riziko vzniku či recidivy nádorového onemocnění. Protože podporuje i krvetvorbu (zlepšuje stav červených krvinek), může být prospěšná i při probíhající onkologické léčbě. Celkově pomůže s vitalitou a uchováním vysoké kvality života.

Graviola

Graviola (Annona muricata) je malý strom rostoucí v oblasti Jižní Ameriky a Karibiku. V přírodním léčitelství se používá pro zmírnění bolestí a křečí, proti nachlazení a chřipce, jako podpora trávicího traktu nebo pro snižování krevního tlaku. Výrazně podporuje také imunitní systém, zpomaluje stárnutí buněk organismu a též navrací vitalitu. U onkologických pacientů pomáhá regenerovat buňky, čímž podporuje účinnost léčebného procesu. Graviola působí podpůrně i při nervovém vysílení, nervozitě nebo při problémech s nespavostí. Tím, že umožní tělu si odpočinout, podporuje kvalitu života nemocného a zvyšuje šanci na uzdravení.

Shark – olej ze žraločích jater

Podobně jako pralesy, i oceány skrývají mnohá tajemství. Zejména v hloubkách můžeme nalézt mnoho pokladů pro naše zdraví. Jedním z nich jsou i účinné látky potravinového doplňku Shark, kterými jsou olej ze žraločích jater, Omega 3 mastné kyseliny, resp. DHA a EPA a vitamín A a D. Svým složením je přípravek určen zejména k posílení imunity a udržení její optimální funkčnosti. Vitamín A navíc přispívá i k udržení normálního stavu sliznic, což v případě onkologického onemocnění zvyšuje šanci imunitního systému ubránit se infekcím. Omega 3 mastné kyseliny navíc mohou působit jako součást prevence rakoviny (zejména prsu a tlustého střeva), neboť jejich pravidelné užívání je spojováno právě se snížením rizika výskytu onkologického onemocnění. Dle několika vědeckých studií mohou navíc pomoci zpomalit či zastavit růst rakovinných buněk. DHA a EPA také zmírňují příznaky deprese či úzkosti, které mohou zejména léčbu nádorů znesnadnit.

Squalene

Speciální složkou žraločích jater je látka squalin, který je zdrojem buněčné energie a též je součástí mnoha metabolických procesů v těle. Působí jako antioxidant, tzn. má schopnost zničit volné radikály (škodlivé částice v našem těle, které způsobují řadu onemocnění). Zamezuje tím i nadměrnému opotřebení a stárnutí buněk. Volné radikály vznikají i v případě standardní onkologické léčby a i zde je squalin schopen pomoci s jejich likvidací. Velký význam má squalin v případě prevence vzniku nádoru, neboť chrání buňky před vznikem mutací při jejich obnově a dělení. V neposlední řadě zvyšuje i celkovou odolnost organismu.

Další inspirace pro podporu imunity

Velkým imunostimulatem jsou také bioaktivní fosfolipidy, které byly získány ze žloutků oplodněných vajec. Fosfolipidy podporují nejen naši obranyschopnost, ale pomáhají také s regenerací buněk. Onkologickým pacientům usnadňují léčbu i tím, že snižují vedlejší účinky standardní léčby. O velkém potenciálu bioaktivních fosfolipidů svědčí i fakt, že na jejich základě právě probíhá výzkum léku na rakovinu. Mezi další látky podporující imunitní systém patří vitamíny (zejména vitamín C nebo D, případně multivitamínové směsi) či houby užívané v tradiční čínské medicíně (Reishi, Shiitake či Cordyceps. Muži by se měli též postarat o svou prostatu, například užíváním přípravku Prostenal Forte.

Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Prohlížením tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace