Imunitní vzpruha z různých koutů světa

Funkční imunitní systém je u člověka důležitý na všech místech naší planety. Každá ze zemí si našla svůj způsob, jak jej podpořit. Ať už z preventivních důvodů a nebo jako zbraň proti probíhající nemoci. V současném světě máme možnost využít nejen lokálních zdrojů, ale sáhnout i po dalších variantách. Znáte tyto?

Vilcacora – indiánská moudrost

Vilcacora neboli Kočičí dráp je bylina (resp. až 30 metrů dlouhá liána), kterou tradičně využívali indiáni v oblasti Amazonie. Právě pro své trny, které připomínají drápy kočky získala svou specifickou přezdívku. Díky svým účinným látkám dokáže aktivovat i silně oslabený organismus a podpořit imunitní systém. Tradičně je používána zejména při zánětlivých onemocněních, problémech s trávením, při hojení ran, podpoře kloubů a také jako detoxikační prostředek. Svým silně imunostimulačním účinkem pomáhá též snížit riziko vzniku či recidivy onemocnění. Protože podporuje i krvetvorbu (zlepšuje stav červených krvinek), může být prospěšná i při probíhající léčbě. Celkově pomůže s vitalitou a uchováním vysoké kvality života.

Graviola

Graviola (Annona muricata) je malý strom rostoucí v oblasti Jižní Ameriky a Karibiku. V přírodním léčitelství se používá například pro zmírnění bolestí a křečí, proti nachlazení a chřipce, jako podpora trávicího traktu nebo pro snižování krevního tlaku. Výrazně podporuje také imunitní systém, zpomaluje stárnutí buněk organismu a též navrací vitalitu. U pacientů podporuje regeneraci buněk, čímž podporuje účinnost léčebného procesu. Graviola působí podpůrně i při nervovém vysílení, nervozitě nebo při problémech s nespavostí. Tím, že umožní tělu si odpočinout, podporuje kvalitu života nemocného a zvyšuje šanci na uzdravení.

Shark – olej ze žraločích jater

Podobně jako pralesy, i oceány skrývají mnohá tajemství. Zejména v hloubkách můžeme nalézt mnoho pokladů pro naše zdraví. Jedním z nich jsou i účinné látky potravinového doplňku Shark, kterými jsou olej ze žraločích jater, Omega 3 mastné kyseliny, resp. DHA a EPA a vitamín A a D. Svým složením je přípravek určen zejména k posílení imunity a udržení její optimální funkčnosti. Vitamín A navíc přispívá i k udržení normálního stavu sliznic, což v případě onkologického onemocnění zvyšuje šanci imunitního systému ubránit se infekcím. Omega 3 mastné kyseliny navíc mohou působit jako součást prevence rakoviny (zejména prsu a tlustého střeva), neboť jejich pravidelné užívání je spojováno právě se snížením rizika výskytu onkologického onemocnění. Dle několika vědeckých studií mohou navíc pomoci zpomalit či zastavit růst rakovinných buněk. DHA a EPA také zmírňují příznaky deprese či úzkosti, které mohou zejména léčbu nádorů znesnadnit.

Squalene

Speciální složkou žraločích jater je látka squalin, který je zdrojem buněčné energie a též je součástí mnoha metabolických procesů v těle. Působí jako antioxidant, tzn. má schopnost zničit volné radikály (škodlivé částice v našem těle, které způsobují řadu onemocnění). Zamezuje tím i nadměrnému opotřebení a stárnutí buněk. Volné radikály vznikají i v případě standardní onkologické léčby a i zde je squalin schopen pomoci s jejich likvidací. Velký význam má squalin v případě prevence vzniku nádoru, neboť chrání buňky před vznikem mutací při jejich obnově a dělení. V neposlední řadě zvyšuje i celkovou odolnost organismu.

Další inspirace pro podporu imunity

Velkým imunostimulatem jsou také bioaktivní fosfolipidy, které byly získány ze žloutků oplodněných vajec. Dle posledních výzkumů fosfolipidy údajně podporují nejen naši obranyschopnost, ale pomáhají také s regenerací buněk. Onkologickým pacientům, dle výsledků posledních výzkumů a studií, usnadňují léčbu i tím, že snižují vedlejší účinky standardní léčby. O velkém potenciálu bioaktivních fosfolipidů svědčí i fakt, že na jejich základě právě probíhá výzkum léku na rakovinu. Mezi další látky podporující imunitní systém patří vitamíny (zejména vitamín C nebo D, případně multivitamínové směsi) či houby užívané v tradiční čínské medicíně (ReishiShiitake či Cordyceps. Muži by se měli též postarat o svou prostatu, například užíváním přípravku Prostenal Forte.

Facebook

Nejnovější články

biologicky aktivní fosfolipidy a imunita

Biologicky aktivní fosfolipidy: účinná prevence nemoci covid-19 i jiných infekcí

pro koho je vhodná imunoonkologická léčba

Imunologická léčba – jak funguje a pro koho je vhodná

bílé krvinky a léčba rakoviny

Bílé krvinky – co signalizuje jejich počet a proč jsou nezbytné v boji s rakovinou