17. duben 2019

Jak jsem podcenila příznaky rakoviny

Je lékařkou a přesto příznaky nemoci brala na lehkou váhu. Drobné potíže tak přerostly až v rakovinu, která napadla více orgánů v těle. Léčba nebyla jednoduchá, ale zabojovala a nemoc se jí nakonec podařilo překonat.

Osobní příběh paní S.V.

Diagnóza: v prosinci 2003 byl zjištěn tumor vývodu slinivky s postižením hlavy pankreatu, infiltraci stěny duodena a okolních tkání

Nevěnovala jsem příliš pozornosti drobným potížím, které se objevili na podzim roku 2003. Začalo to tmavou močí, poté mi přestávalo chutnat jíst a měla jsem odpor k masu, cítila jsem únavu. K lékaři jsem zašla až se žlutavým bělmem. Protože se nepotvrdila infekční žloutenka, absolvovala jsem ještě vyšetření horní části zažívacího traktu. Zde zjistili, že jedna část (Vaterská papila) je ucpaná nějakým vřídkem. Papilu zprůchodnili a odebrali se vzorky na histologii. Po několika dalších vyšetřeních se potvrdilo, že se jedná o karcinom. Krátce na to následovala operace s odebráním postižených tkání.

Rekonvalescence trvala poměrně dlouho a objevovaly se různé komplikace (zácpa, špatné zažívání, bolesti, zimoumřivost, nemožnost spát vleže, problém s dlouhodobým sezením, velký úbytek váhy). V červnu 2004 mi byly zjištěny metastázi v lymfatických uzlinách. Byla zahájena chemo- a radioléčba. V této době jsem objevila Ovosan, konzultovala jeho případné užívání na Ovosan lince a začala jej užívat.

Jsem přesvědčená, že kombinace léčby, kterou jsem podstoupila, byla tím nejlepším, co se dalo dělat. Netroufla bych si užívat jenom Ovosan a nepodstoupit operaci nebo následnou chemo- a radioterapii. Jsem však přesvědčena, že Ovosan mi zásadním způsobem pomohl v kombinaci s nimi. Považuji za docela možné, že kdybych ho začala užívat ihned po zjištění diagnózy nemuselo dojít třeba k metastázám.

Léčba:

  • 12/2003: radikální resekce hlavy pankreatu, 2/3 žaludku, žlučníku, duodena, choledochu, proximálního jejuna,
  • 06/2004 - 12/2004: chemoterapie
  • 21.7.2004: podpůrná léčba Ovosanem 9 kapslí / den během celé léčby (užíván ještě půl roku po léčbě s cílem podpořit regeneraci a poté po dobu 2 let podáváno preventivně 6 kapslí / den po 2 měsíce v půlročních intervalech, od roku 2008 dosud 1x ročně preventivně dvouměsíční preventivní dávky).
  • 2005 - dosud: neprokázaná nádorová patologie

Ovosan

Ovosan je doplňkem stravy, jehož účinné látky (směs biologicky aktivních fosfolipidů) pocházejí ze žloutků oplodněných slepičích vajec. Vzhledem k tomu, že jeho účinné složky kromě dalších pozitivních účinků zvyšují obranyschopnost organismu, pozitivně ovlivňují krevní obraz, zvyšují účinnost protizánětlivých léků a pomáhají s regenerací jater, využívá se i jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny.

Studie

O tom, že účinky Ovosanu nejsou jen představou, ale reálným faktem se lze přesvědčit z řad studií. Ovosan byl podáván onkologickým pacientům převážně v akutní fázi onemocnění, s recidivami či ve fázi generalizace - rozšíření do dalších orgánů. Dokázal u nich udržet kvalitu života na vyšší úrovni, ve srovnání s těmi, kteří jej neužívali. Pacienti se cítili v dobré kondici, měli chuť k jídlu i v době podávání chemoterapie a měli jen malé výkyvy v hodnotách jednotlivých krevních složek i po dobu chemoterapie. Nicméně, i když umí Ovosan léčbu podpořit, neumí zázraky. Někteří pacienti ze studií zemřeli, avšak například jejich délka života se oproti předpovědi prodloužila ze 4-7 měsíců na 15 měsíců a kvalita života byla až téměř do konce výrazně vyšší (ke konci přišlo výrazné zhoršení).

Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Prohlížením tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace