15. únor 2019

Odkrytá tajemství přírodních látek a vitamínů

Příroda nám nabízí mnoho látek, které přispívají k udržení našeho zdraví. Některé stimulují imunitní systém, jiné pomáhají s trávením, další například snižují dopady stresu. V případě snahy o snížení rizik, vzniku či návratu onemocnění je třeba dbát právě na imunitní systém. Stejně tak, pokud již nemoci čelíme. Jaké máme možnosti?

Bioaktivní fosfolipidy / Ovosan (kouzlo vaječných žloutků)

Mezi látky, které jsou pro naše tělo velmi vyživující patří fosfolipidy. Jsou to látky, které se přirozeně vyskytují v obalech buněk a zajišťují, aby se živiny dostaly dovnitř a buňka mohla správně fungovat. Pokud jsou obaly buněk poškozeny (například nemocí, nevhodným životním stylem či zánětem), může dojít i k poškození samotné buňky a vzniku nemoci. Pokud není imunitní systém dostatečně silný (nebo je dlouhodobě zaměstnán bojem s vnějšími patogeny či nemocí), může u poškozených buněk dojít k nekontrolovanému množení a vzniku ložiska nádoru. Standardní onkologickou léčbou se imunitní systém nadále oslabuje. Ovosan, přírodní přípravek s biologicky aktivními fosfolipidy, je dlouhodobě používán právě pro zajištění optimální funkčnosti imunitního systému. Navíc přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem a snižuje dopady vedlejších účinků onkologické léčby.

Vitamín C

Vitamín C je zejména v zimních měsících, kdy ovzduším víří mnoho virů a bakterií, tématem mnoha diskuzí a doporučení. Jeho vliv na udržení normální funkce imunitního systému je všeobecně znám. Má však mnoho dalších významných účinků - přispívá k normální činnosti nervové soustavy, chrání buňky před oxidačním stresem a též přispívá k normální tvorbě kolagenu potřebného pro správnou funkci chrupavek, dásní, kůže či zubů. Onkologičtí pacienti ocení zejména jeho pomoc při zajištění normálního energetického metabolismu. Navíc, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, má důležitou roli při hojení ran a též podporuje tvorbu protistresových hormonů. Důležité je jeho pozvolné uvolňování, aby byl organismus schopen jej využít co nejvíce. V potravinových doplňcích se někdy spojuje s jinou prospěšnou látkou, například šípkem, který též pomáhá s přirozenou obranyschopností a navíc pomáhá i k zajištění normální činnosti močového měchýře, ledvin a trávení.

Směs multivitamínů s minerály

V případě dlouhodobého oslabení organismu si někdy v přemíře našich „problémů“ neumíme vybrat přípravek, kterým takzvaně začít naše tělo a imunitu podporovat. Pro osoby trpícími důsledky nezdravého stylu nebo u pacientů (oslabených léčbou i nemocí) jsou vhodnou podpůrnou terapií multivitamínové směsi. Měly by obsahovat například hořčík (snižuje únavu a vyčerpání), vitamín C, draslík (regulace krevního tlaku), železo (tvorba červených krvinek, snížení únavy, stimulace imunitní funkce), zinek (podpora obranyschopnosti těla a chrání před oxidačním stresem), vitamín B2 neboli riboflavin (udržuje zdravé sliznice, pokožku a snižuje vyčerpání), kyselinu listovou neboli vitamín B9 (snižuje míru únavy a stimuluje imunitní systém), selen (ochrana před oxidačním stresem a podpora imunity) či vitamín D (imunita).

Prostenal Forte

V dnešní době je často ohroženo zejména mužské zdraví a vitalita. Důvodem bývá „strach“ z prevence (vždyť v případě prostaty jde o samotnou mužskou podstatu), ale také přirozený úbytek některých hormonů (např. testosteronu) již od 30. roku věku. Jedním z preventivních kroků k zachování mužského zdraví může být užívání produktů obsahujících tzv. saw palmeto. To přispívá k normální funkci prostaty, močové soustavy (i správného proudu moči) i reprodukčního systému. Dále se doporučuje užívání přípravků obsahujících kopřivu (podporuje činnost ledvin, kardiovaskulárního systému, imunitního systému a funkci prostaty) a zinek (podporuje imunitní systém, chrání buňky proti oxidačnímu stresu a udržuje normální hladinu testosteronu).

Mezi další produkty, které mají pozitivní vliv na náš imunitní systém a mohou jej podpořit, patří například houby shiitake, reishi či cordyceps, případně jihoamerická graviola nebo indiánská bylina vilcacora. Mezi exotičtější patří například produkty ze žraločích jater obsahující mastné kyseliny DHA či EPA.

Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Prohlížením tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace