Ovosan | JAK NA RAKOVINU

Ovosan

Ovosan je doplněk stravy, jehož účinná složka (biologicky aktivní fosfolipidy) je vyrobena ze žloutků oplodněných vajec slepic. Jedná se o ryze český preparát, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

Co jsou to fosfolipidy?

Fosfolipidy jsou nejvýznamnější složkou buněčných membrán, tedy obalů buňky, a umožňují buňce přijímat a uchovat látky potřebné k jejímu správnému fungování. Pokud je vrstva obalu porušena (například vlivem nemoci, zánětu, stravou či životním stylem), dojde i k poškození buňky. Kvůli poškození buněčných membrán dochází k řadě onemocnění. Mezi nejrozšířenější patří infarkt, mozkové příhody, onkologická onemocnění, některé kožní nemoci a onemocnění imunitního systému. Fosfolipidy jsou tedy pro lidský organismus a jeho správné fungování v mnoha oblastech nezbytné.

Ovosan

Ovosan je jedinečný přípravek, který výše zmíněné fosfolipidy obsahuje. Jedním z jeho velkých přínosů je, že posiluje imunitní systém. Celé nádorové onemocnění je totiž spojeno právě s dlouhodobým oslabením nebo poškozením imunitního systému, kterého nádorové buňky využijí a začnou růst. V průběhu léčby (operace, chemoterapie i radioterapie) se imunita dále snižuje.

Právě proto, že doplněk stravy Ovosan přispívá k posílení imunitního systému, může pomoci při předcházení nemoci s tím, že svůj význam má i různorodá a vyvážená stravy, a zdravý životní styl... Ovosan má své místo, jak ve fázi léčby, tak i regenerace, kdy opět prostřednictvím posílení imunitního systému se člověk může rychleji vrátit k běžnému způsobu života. Pro dosažení optimální účinků je vhodné začít Ovosan užívat již při vyslovení podezření výskytu nádoru, po dobu léčby a pak i po likvidaci nádorových ložisek. Dávkování Ovosanu je individuální, pokud lékař nedoporučí jinak, je maximální denní dávka pro dospělého 9 kapslí (2 kapsle pro děti). Optimální je, když podpůrné užívání Ovosanu pacient koordinuje s lékařem.

Potřebujete konzultovat svůj zdravotní stav s odborníkem? Kontaktujte MUDr. Petera Bednarčíka na telefonní lince 603 310 566 nebo přes e-mail bednarcik@jaknarakovinu.cz, který s vámi vaši diagnózu prodiskutuje, zodpoví vaše otázky a navrhne optimální řešení.

Tajemství Ovosanu

Komplex bioaktivních fosfolipidů obsahuje fosfolipid PNAE, který byl dlouho považován za jednu z hlavních protinádorových složek. V roce 2016 však tým vědců zabývajících se vývojem léku na rakovinu zjistil, že není jen jediný fosfolipid, ale že jsou aktivní jako skupina. Konkrétně se jedná o několik fosfolipidů, které mají různé biologické funkce a společně se doplňují k dosažení výsledného efektu. Vědci zjistili, že fosfolipidy v Ovosanu jsou z velké části přítomné ve formě nanočástic, které jsou v laboratorním prostředí schopné se lépe dostat až k rakovinným buňkám. Díky nanočásticím jsou navíc všechny účinné složky chráněné před možným rozpadem a mohou lépe účinkovat přímo v nádoru. V budoucnu by měly proběhnout také klinické testy, které umožní vývoj léku na rakovinu založeného právě na složkách, které obsahuje i doplněk stravy Ovosan.

Chemický vzorec PNAE:

Komplex bioaktivních fosfolipidů obsahuje fosfolipid PNAE, který byl dlouho považován za hlavní protinádorovou složku. V roce 2016 však tým vědců zabývajících se vývojem léku na rakovinu zjistil, že není jen jediný fosfolipid, ale že jsou aktivní jako skupina. Konkrétně se jedná o několik fosfolipidů, které mají různé biologické funkce a společně se doplňují k dosažení výsledného efektu. Vědci zjistili, že fosfolipidy v Ovosanu jsou z velké části přítomné ve formě nanočástic, které jsou v laboratorním prostředí schopné se lépe dostat až k rakovinným buňkám. Díky nanočásticím jsou navíc všechny účinné složky chráněné před možným rozpadem a mohou lépe účinkovat přímo v nádoru. V budoucnu by měly proběhnout také klinické testy, které umožní vývoj léku na rakovinu založeného právě na složkách, které obsahuje i doplněk stravy Ovosan.

Zdroj: www.jaovosan.cz

Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Prohlížením tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace