7. června 2018

Dceři bylo 11, když onemocněla rakovinou

Přečtěte si osobní zkušenost pacientky, která během léčby nádorového onemocnění mozku užívala jako podpůrnou terapii doplněk stravy Ovosan. V době léčby bylo dívce 11 let. Příběh nám sepsala její matka.

Příběh dívky K. K. vyprávěný matkou

Diagnóza: Nádor mozku, velikost 4,5 cm

V červnu 2003 byla mé dceři zjištěna epilepsie. Po absolvování různých vyšetření našli lékaři příčinu, nádor mozku. V září proběhla operace, ale bohužel lékaři nemohli odebrat celý nádor, aby neohrozili její život. V rámci podpůrné léčby dcera začala po operaci užívat přípravek Ovosan. Vše jsme nejprve konzultovali s MUDr. Bednarčíkem, CSc. Po operaci se také začala léčit na onkologickém oddělení pomocí chemoterapie. Byla zařazena do skupiny deseti obdobně starých dětí se stejným nádorovým onemocněním mozku, kdy všem byly pravidelně (po 4 měsících) prováděny kontrolní vyšetření. Jedině u dcery bylo ložisko zmenšeno na polovinu výchozí velikosti.

Ovosan jsme doporučili ještě jedné mamince, jejíž syn byl postižen stejným typem nádoru. Po dalších kontrolních vyšetřeních se i jeho výsledky zlepšily. U ostatních dětí docházelo nadále ke zhoršování stavu a přibližně do jednoho roku od zahájení léčby došlo k úmrtím a zůstaly pouze naše děti, u kterých běžela podpůrná léčba Ovosanem. Nádor se u dcery postupně zmenšoval a ztrácel pryč. Konečná diagnóza (po léčbě, která trvala přibližně rok a půl) zněla „bez nálezu.“ Dnes (tj. 2012) je dcera zdravá a Ovosan užívá v nárazových preventivních kúrách, abychom předešli návratu nemoci.

Jsem přesvědčena, že podpůrná léčba Ovosanem byla u dcery tím důležitým faktorem na misce vah, který účinek celkové léčby naklonil tím správným směrem.

Léčba:

  • 06/2003 určení diagnózy
  • 09/2003 chirurgické odstraňování nádoru (zůstal 2,8 cm)
  • 10/2003 zahájena chemoterapie
  • 10/2003 zahájena podpůrná léčba přípravkem Ovosan (denní dávka 2-1-2 dle doporučeného dávkování po konzultaci s MUDr. Bednarčíkem, CSc.)
  • 02/2004 regrese (zmenšení) ložiska o polovinu na 11 mm
  • 08/2004 regrese (zmenšení) ložiska na 5 mm
  • 04/2005 bez patologického nálezu
  • 2014 dívka stále bez patologického nálezu
Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Prohlížením tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace