10. říjen 2018

Role Ovosanu u prevence recidivy

Návrat rakoviny souvisí s mnoha faktory. Mezi základní patří typ, velikost a umístění původního nádoru. Svou roli hraje i věk, zdravotní stav a psychika pacienta. Důležité jsou také změny, které pacient ve svém životě od zjištění onemocnění udělal. A v neposlední řadě také síla jeho imunitního systému. Riziko recidivy je u každého nádorového onemocnění jiné, ale pracovat na snížení tohoto rizika je potřeba pokaždé. Jedním ze způsobů je preventivní užívání Ovosanu, přírodního potravinového doplňku, který má pozitivní vliv nejen na náš imunitní systém, ale dokáže ovlivňovat i vznik metastáz.

Kdy je člověk považován za vyléčeného?

Za úspěšnou léčbu je považován stav, kdy se na zobrazovacích technikách nádor neobjeví a kdy se tzv. markery rakoviny (určitá krevní hodnota) ocitne na úrovni statisticky zdravého člověka. Neznamená to však, že léčbou došlo k likvidaci všech nežádoucích buněk s nádorovým potenciálem. Navzdory veškerému vynaloženému úsilí zde riziko návratu onkologického onemocnění existuje vždy. Například ženám se až v 60% případů vrací karcinom vaječníků, 50% mužů znovu onemocní rakovinou prostaty. Protože největší procento onkologických pacientů umírá na opakované reidivy do dvou let po ukončení onkologické léčby, je třeba se prevenci návratu rakoviny skutečně věnovat.

Ovosanu je možnou cestou prevence návratu rakoviny

Jedním z důvodů relapsu (návratu) onemocnění je narušení munitní systému, a to i kvůli absolvovaným chemoterapiím a radioterapiím. Ovosan imunitu oslabenou onkologickou léčbou podporuje a zároveň působí regeneračně na poškozené zdravé buňky. Tím, že se obranyschopnost těla dostává do formy, snižuje se i riziko infekčních onemocnění. Imunitní systém se tak může soustředit na kontrolu a optimální regulaci buněk. Správnou funkcí imunitního systému se riziko recidivy snižuje.

Ovosan může prostřednictvím svých biologicky aktivních fosfolipidů přispět také ke spuštění řízené smrti nádorových buněk. Standardní nádorová buňka má totiž tuto funkci potlačenu. To jí umožňuje se neustále dělit a být na rozdíl od standardních zdravých buněk těla „nesmrtelná.“ Rakovina se tedy díky zásahu účinných látek Ovosanu vůbec nemusí vrátit, i když zde po léčbě nějaké rakovinné buňky zůstaly.

Významnou schopností Ovosanu je, že díky bioaktivním fosfolipidům může za určitých podmínek poškozovat samotné nádorové buňky. Princip fungování lipidů, bojovníků proti nádorům, které obsahuje i Ovosan skvěle popisuje vědec ze společnosti Machavert Jakub Staszak-Jirkovský: „Lipidy jsou takové přírodní miny. Pro nádorové buňky to jsou živiny, takže je přitahují. Když je ale sežerou, tak je lipidy zevnitř zabijí.“ Společnost Machavert již od roku 2015 vyvíjí lék na rakovinu na bázi fosfolipidů, tedy složek, které obsahuje i Ovosan.

Na svém zdraví musíte pracovat i vy sami

Své zdraví je potřeba udržovat ve formě neustále. Nejedná se tedy o jednorázovou podporu čímkoli, ale o proces, který vede k trvale udržitelnému stavu organismu. Abychom byli schopni dosáhnout optimálních výsledků, je třeba dodržovat pravidla zdravé životosprávy, tj. dodávat tělu dostatek vyvážené stravy, snížit množství stresu, zvýšit psychickou odolnost, podporovat imunitní systém, mít dostatek odpočinku i pohybu a udržovat v kondici svá střeva. I zde může Ovosan pomoci, neboť chrání stěny trávicí soustavy, pomáhá regulovat zánětlivé procesy v těle a má schopnost regenerovat poškozené buňky.

Soubory cookies nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Prohlížením tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace