Biologicky aktivní fosfolipidy: účinná prevence nemoci covid-19 i jiných infekcí

Autor: Redakce Jaknarakovinu.cz

Prozradíme vám, co jsou to biologicky aktivní fosfolipidy a také vysvětlíme, proč jsou účinnou prevencí proti infekcím, jako je například covid-19.

biologicky aktivní fosfolipidy a imunita

Aktivní prevence proti nemoci covid-19

Vedle pasivní prevence, která zahrnuje například častou dezinfekci rukou či nošení ochrany nosu a úst, je možné nemoci covid-19 předcházet i aktivně. A to zejména posílením imunitního systému. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  • dbát na vyvážený jídelníček a optimální pitný režim,
  • pravidelně se hýbat, ideálně na čerstvém vzduchu,
  • kompenzovat stres a udržovat se v dobré psychické kondici,
  • dostatečně spát,
  • podpořit fungování imunitního systému speciálními doplňky stravy, které obsahují biologicky aktivní fosfolipidy.

Proč se spoléhat na biologicky aktivní fosfolipidy

Biologicky aktivní fosfolipidy (BAF) jsou přirozenou součástí organismů všech živých tvorů, dokonce i některých rostlin či mikroorganismů. Jsou tvořeny mastnými kyselinami, cholinem, glycerolem a kyselinou fosforečnou. 

Jde o druh lipidů, tedy tělu vlastních látek, jež jsou součástí buněčných membrán svalů, srdce, ledvin, plic i nervového systému. Zde zastávají nespočet důležitých funkcí, přičemž jednou z nich je podpora správného fungování imunitního systému. Ten se díky nim dokáže například zaktivovat tak, že jej atakující infekce nemá šanci přemoci. Záleží ovšem na tom, zda je v těle aktivních fosfolipidů dostatek. 

V době, kdy je náš imunitní systém nadměrně zatěžován nebo se dá nápor na něj očekávat, je tedy zcela na místě užívat aktivní fosfolipidy v podobě doplňků stravy – například přípravek Ovosan. Ten je na českém trhu již více než 20 let a znají jej především onkologičtí pacienti, jimž pomáhá harmonizovat a posilovat imunitní systém při náročných onkologických procedurách. Obranné fosfolipidy v přípravku byly původně izolovány z kuřecích embryí, která prošla poškozením a procesem obrany. V dnešní době nejsou sice již získávány přímo z embryí, přesto je doplněk stravy s jejich obsahem stále považován za přírodní produkt, který není toxický a není možné se jím předávkovat.

Podpořeno mnoha výzkumy i osobními zkušenostmi

Společnost Areko, která přípravek vyvinula, se dlouhodobě zabývá výzkumem a vývojem produktů pro posílení imunity a podporu pacientů s nádorovými či autoimunitními nemocemi. Své poznatky ověřila celou řadou výzkumů, například:

  • U pokusných králíků, kterým byl uměle vytvořen stres pomocí dexametazonu a následně jim byly podávány fosfolipidy, došlo k navrácení stresové situace rychleji do normálu, než u skupiny zvířat, jež byla intoxikována stejnou látkou, ale podpůrná léčba aktivními fosfolipidy nenásledovala.
  • Studie na pokusných prasatech poukazuje na antibakteriální účinky fosfolipidů. Prasata s akutním zápalem plic, kterým byly po dobu dvou týdnů podávány BAF, dokázala nemoc překonat mnohem úspěšněji než zvířata, jež přípravek nedostávala. Ta naopak měla po dvou týdnech rozsáhlé léze na 38 % plicní tkáně.
  • Další příběhy a studie, které dokazují výjimečnou účinnost biologicky aktivních fosfolipidů na náš imunitní systém je možné nalézt v knize Já, Ovosan, která je zdarma ke stažení zde.

„V ČR je v současné době asi 10 000 uživatelů Ovosanu. Všechny je osobně sice neznáme, ale od těch, které ano, víme, že se nemocí covid-19 nenakazili nebo měli velmi mírný průběh. Každý teď jistě namítne, že taková zkušenost není podložena dostatečným množstvím studií, výsledků, testů a že problematika neprošla odbornými články, ani oponenturou renomovaných vědeckých kapacit. To je pravda! Ale v současné době na takové testování není čas a bohužel ani finanční prostředky, protože pandemie probíhá právě teď. Byla by škoda nepodělit se s širokou veřejností o zkušenosti, které by pro ni mohly být velmi přínosné.“ 

Zdroj: www.areko.eu.

Facebook

Nejnovější články

V posledních desetiletích věda učinila pokroky ve výzkumu a léčbě rakoviny, zvláště v oblasti biologické léčby, která má své specifické výhody i omezení.

Proč je biologická léčba žádaná

V posledních desetiletích věda učinila pokroky ve výzkumu a léčbě rakoviny, zvláště v oblasti biologické léčby, která má své specifické výhody i omezení.

pro koho je vhodná imunoonkologická léčba

Imunologická léčba – jak funguje a pro koho je vhodná

pro koho je vhodná imunoonkologická léčba

Imunologická léčba – jak funguje a pro koho je vhodná